Aktualności » Konfederacja Lewiatan

Kobiety zgromadzone w Kongresie Kobiet wyrażają swoje najwyższe oburzenie i niezgodę na formę, jaką przybierają protesty rolnicze w Polsce. Potępiamy skandaliczne hasła i symbole wymierzone w polską suwerenność, w polską demokrację, w wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, w Ukrainę i w Unię Europejską. Apelujemy o solidarność i odpowiedzialność! Rozumiemy trudną sytuację rolników związaną ze stratami, […] Artykuł Apel Kongresu Kobiet w sprawie protestów rolników pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 23.02.2024
więcej...

Wysłuchaj komentarza eksperta: Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Lewiatana Sprzedaż detaliczna w cenach stałych zaczęła rok z wysokiego „c” i wzrosła o 3% rok do roku. Konsensus rynkowy wynosił 1,4%.  Nadal na topie jest motoryzacja ze wzrostami sprzedaży przekraczającymi 20%. Ogólny wynik podbijają również paliwa, gdzie sprzedaż wzrosła o ponad 13%. Na drugiej stronie szali […] Artykuł Podnosimy się z konsumpcyjnego dołka [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 22.02.2024
więcej...

Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Lewiatana Nastroje w społeczeństwie w lutym są dokładnie takie same jak w styczniu. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej zatrzymał się na -12,6 pkt. Wartości ujemne oznaczają przewagę pesymistów nad optymistami. Z kolei w przyszłość zaczęliśmy patrzeć odrobinę gorzej niż jeszcze przed miesiącem. Obecne możliwości oszczędzania pieniędzy oceniamy słabo, ale to co […] Artykuł Gorzej oceniamy przyszłość. Dalej boimy się inflacji pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 21.02.2024
więcej...

Wysłuchaj komentarza eksperta: Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Lewiatana Wzrost wynagrodzeń zdecydowanie przewyższył styczniową inflację. 12,8% wzrost płac oznacza, że mamy przed sobą okres ożywienia konsumpcji. Rzeczywistość może być jednak bardziej ponura. Po pierwsze, część tak silnego wzrostu płac może wynikać z podwyżki wynagrodzenia minimalnego, a nie z większej wydajności pracowników, czy nawet z samej […] Artykuł Płace rosną znacznie szybciej niż inflacja [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 20.02.2024
więcej...

Strategia ekspansji na kluczowe rynki Program ekspansji zagranicznej powinien skupić się na 2-3 kluczowych rynkach UE o dużym potencjale dla polskich dostawców edtech. – Polska ma szansę stać się jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku edtech. Uruchomienie programu ekspansji zagranicznej to kluczowy krok do osiągnięcia tego celu – mówi Adam Dżumaga, ekspert Konfederacji Lewiatan. […] Artykuł Europejski rynek edtech w rozkwicie. Szansa dla polskich firm pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 19.02.2024
więcej...

Spotkanie, które zorganizowali Konfederacja Lewiatan i Centrum Stosunków Międzynarodowych, poświęcone było wpływowi nowej polityki gospodarczej USA na Unię Europejską. Gość z USA podkreślił, że polityka gospodarcza USA się zmienia. Wracamy do koncepcji ekonomicznych sprzed lat 80 – tych poprzedniego stulecia. Próbujemy ograniczyć koncentrację władzy w rękach państwa, czy korporacji. Ekonomista zwrócił uwagę, że takie firmy […] Artykuł Barry C. Lynn gościem Lewiatana pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 16.02.2024
więcej...

Wysłuchaj komentarza eksperta: Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Lewiatana Coraz bliżej osiągnięcia celu inflacyjnego. Inflacja wyniosła w styczniu 3,9%, wobec 6,2% w grudniu ubiegłego roku. Wszystko w zasadzie dzieje się zgodnie z planem. Luty sprowadzi inflację do celu inflacyjnego, ale będzie to tylko chwilowe zjawisko, które wynika głównie z bardzo wysokiego punktu odniesienia do lutego […] Artykuł Inflacja mocno w dół. W lutym będzie jeszcze niższa [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 15.02.2024
więcej...

Wysłuchaj komentarza eksperta: Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Lewiatana Po mizernych danych o PKB za cały 2023 rok oczekiwania wobec czwartego kwartału były niewielkie. Tymczasem szybki szacunek pokazał, że w czwartym kwartale odnotowaliśmy stagnację w relacji do III kwartału. Brak wzrostu przy oczekiwaniach na poziomie (-1%) można uznać za swego rodzaju pozytywną niespodziankę. Innymi słowy […] Artykuł PKB trochę pozytywnie zaskoczył [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 14.02.2024
więcej...

Wysłuchaj komentarza eksperta: Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Lewiatana Po mizernych danych o PKB za cały 2023 rok oczekiwania wobec czwartego kwartału były niewielkie. Tymczasem szybki szacunek pokazał, że w czwartym kwartale odnotowaliśmy stagnację w relacji do III kwartału. Brak wzrostu przy oczekiwaniach na poziomie (-1%) można uznać za swego rodzaju pozytywną niespodziankę. Innymi słowy […] Artykuł PKB trochę pozytywnie zaskoczył [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 14.02.2024
więcej...

Pracodawcy apelują o wstrzymanie prac na programem publicznego wsparcia do czasu przeprowadzenia gruntownych analiz i szerokich konsultacji z biznesem. Na początku lutego zakończyły się bardzo pośpieszne, 6-dniowe konsultacje  programu NFOŚiGW „Moja Elektrownia Wiatrowa” . Chodzi o dopłaty do mikroinstalcji (<50kW) wiatrowych, tzw. małych wiatraków. Projekt, o budżecie 400 mln zł, przewiduje dopłaty nawet 30 tys. […] Artykuł Małe wiatraki? Najpierw zbadajmy rynek pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 13.02.2024
więcej...

Projekt SUKRAM (Solidarity Ukrainian Arbitration and Mediation) dotyczy mediacji i arbitrażu jako sposobów alternatywnego rozwiązywania sporów. Realizowany jest przez Centrum Mediacji Lewiatan, Sąd Arbitrażowy Lewiatan i Fundację Liderzy Przemian we współpracy z Sądem Arbitrażowym Krajowej Izby Gospodarczej. Szkolenie dla prawniczek, prawników, weteranów i pracowników Ministerstwa Obrony i Sprawiedliwości Ukrainy otworzyli ambasador Ukrainy Vasyl Zvarych, podseketarz […] Artykuł Prawnicy z Ukrainy przeszkoleni z arbitrażu i mediacji pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 12.02.2024
więcej...

Trudny rok dla firm energetycznych Ubiegły rok był niezwykle burzliwy jeżeli chodzi o regulacje dotyczące cen energii elektrycznej oraz obowiązków wytwórców i sprzedawców. Niezgodne a nawet sprzeczne ze sobą interpretacje czy wyjaśnienia poszczególnych regulacji oraz wielokrotne nowelizacje przepisów utrudniały funkcjonowanie firm i generowały kolejne dla nich obciążenia, bariery oraz ryzyka inwestycyjne. Źródłem wielu problemów było […] Artykuł Branża energetyczna boleśnie odczuła nieprawidłową implementację przepisów UE pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 09.02.2024
więcej...

W instytucjach UE trwa ostatni etap procesu legislacyjnego nad projektem rozporządzenia (PPWR) dotyczącego opakowań i odpadów opakowaniowych, które zastąpi przepisy dyrektywy w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. To jeden z kluczowych elementów Europejskiego Zielonego Ładu. Przewiduje on m.in., że organizacje odzysku będą zarządzane przez państwo. – To złe rozwiązanie. Zarządzanie pieniędzmi pochodzącymi z rozszerzonej odpowiedzialności […] Artykuł Organizacje odzysku nie mogą być zarządzane przez państwo [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 08.02.2024
więcej...

W nawiązaniu do prowadzonych prac nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (druk nr 188) Konfederacja Lewiatan przekazuje uwagi. KL/72/23/NK/2024 Artykuł Pomoc obywatelom Ukrainy – uwagi Lewiatana pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 07.02.2024
więcej...

Programy realizowane w ostatnich latach w obszarze cyfryzacji edukacji były imponujące, jeśli chodzi o skalę zaangażowanych środków finansowych. Część z nich na pewno wspierała rozwój nowoczesnej edukacji. Ich słabością był brak koordynacji i kompleksowości. Pośpiech w realizacji programów – W wielu przypadkach brakowało także oparcia o faktycznie zdiagnozowane potrzeby i możliwości wykorzystania efektów programów przez […] Artykuł Więcej rozwagi w cyfryzacji edukacji pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 06.02.2024
więcej...

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica