Aktualności » Konfederacja Lewiatan

Część przepisów budzi jednak nadal wątpliwości, jeśli chodzi o ich wpływ na konkurencyjny rynek telekomunikacyjny i cyberbezpieczeństwo – uważa Konfederacja Lewiatan. Zdaniem pracodawców szybko muszą się rozpocząć prace nad założeniami ustawy implementującej unijne dyrektywy NIS2 – w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium UE oraz CER – dotyczącej odporności podmiotów krytycznych. […] Artykuł System cyberbezpieczeństwa. Dłuższe vacatio legis to za mało pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 26.05.2023
więcej...

Wysłuchaj komentarza eksperta: Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan Bezrobocie w kwietniu spadło o 0,2 pkt. proc. do poziomu 5,2%. Rynek pracy zdaje się przeczyć temu, co pokazują inne dane z gospodarki. Mimo, że bezrobocie jest sezonowe, to zmniejszenie produkcji, sprzedaży detalicznej z początku roku powinno się przekładać na choćby znikomy ruch bezrobocia w […] Artykuł Rynek pracy trzyma się mocno [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 25.05.2023
więcej...

Właśnie trwa absurdalne postępowanie KRRiT przeciwko Radiu TOK FM. To nie tylko rażący atak na wolność słowa i próba zamknięcia ust niezależnym mediom, lecz także naginanie obowiązującego prawa do realizacji celów politycznych. Jednocześnie KRRiT rozpatrując wnioski rekoncesyjne stosuje podwójne standardy wydłużając, bez żadnego uzasadnienia, cześć postępowań i wydając stosowne decyzje po kilkunastu miesiącach bezczynności, na […] Artykuł Jednooka cenzura KRRiT. Rada Przedsiębiorczości o szykanowaniu mediów prywatnych pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 24.05.2023
więcej...

Artykuł Nowy obowiązek dla e-platform przesunięty, ale przepisy dalej budzą kontrowersje pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 19.05.2023
więcej...

Przedsiębiorcy wskazują, że warunki inwestowania w UE uległy pogorszeniu w porównaniu z innymi regionami świata i wzywają do poprawy atrakcyjności Europy dla inwestorów oraz zwiększenia swobody prowadzenia biznesu. BusinessEurope, organizacja zrzeszająca europejskie federacje pracodawców, której członkiem jest Konfederacja Lewiatan, opublikowała wyniki corocznej analizy dotyczącej globalnej konkurencyjności Europy. Tegoroczny raport wskazuje, że niemal 90 procent europejskich […] Artykuł Europejski biznes chce zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną UE pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 18.05.2023
więcej...

62% firm jest przekonanych, że utrata władzy przez PiS jest raczej prawdopodobna, a 1%, że jest bardzo prawdopodobna. 35% przedsiębiorców sądzi, że partia rządząca nie odda władzy, w tym 28% twierdzi, że utrata władzy jest raczej nieprawdopodobna, a 7%, że jest to bardzo nieprawdopodobne. Utraty władzy przez PiS spodziewa się 64% dużych firm, 63% średnich […] Artykuł Indeks Lewiatana. 63% przedsiębiorców spodziewa się, że PiS starci władzę pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 17.05.2023
więcej...

Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan Wysłuchaj komentarza eksperta: Oczekiwania były znacznie gorsze, tymczasem dynamika PKB w I kw. br. spadła poniżej zera tylko nieznacznie. W skali roku wzrost gospodarczy zmniejszył się o 0,2%. Rynek oczekiwał korekty na poziomie 0,8%. Takiego samego tąpnięcia PKB w swojej projekcji spodziewał się NBP.  Teraz już wiemy, że […] Artykuł Spadek PKB mniejszy dzięki eksportowi [+MP3] pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 16.05.2023
więcej...

Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan GUS potwierdza wstępny szacunek inflacji. W kwietniu wyniosła ona 14,7%. Tym razem dostajemy jednak znacznie więcej informacji niż w poprzednich odczytach. To na co wskazywaliśmy już we wcześniejszych komentarzach, a co ma niebagatelne znaczenie dla Polek i Polaków to ceny żywności. Te oczywiście nadal rosną, w skali miesiąca […] Artykuł Inflacja w dół. 800+ nie ułatwi hamowania wzrostu cen w 2024 roku pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 15.05.2023
więcej...

Artykuł Przykładowy wpis o ukrainie pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 12.05.2023
więcej...

Istnieją jednak kwestie, które powinny zostać poddane szerszej dyskusji w nadchodzących miesiącach. Dotyczą one zwłaszcza limitów przychodów wytwórców energii – uważa Konfederacja Lewiatan. Reforma rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej zaproponowana przez Komisję Europejską, potocznie nazywana Electricity Market Design – EMD stanowi dostosowanie zasad funkcjonowania wewnętrznego rynku energii elektrycznej do niestabilnego otoczenia gospodarczego. Reforma bezpośrednio […] Artykuł Ważna reforma rynku energii elektrycznej w UE pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 11.05.2023
więcej...

Komentarz Mariusza Zielonki, eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan Gołębia polityka Rady Polityki Pieniężnej pozostanie niezmienna przez najbliższe kilka miesięcy. Dane makro z gospodarki zdają się potwierdzać słuszność stagnacji w polityce monetarnej. Wciąż wydaje się, że RPP czeka z decyzją o zmianie stóp na punkt przegięcia aktywności gospodarczej, czyli jej trwałego spadku. Sygnały w kontekście stóp są […] Artykuł Nie będzie zmiany stóp przez kilka miesięcy pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 10.05.2023
więcej...

Inicjatywa ta ma nadać impet unijnym działaniom na rzecz podnoszenia i zmiany kwalifikacji, a także nabywania nowych umiejętności przez pracowników. Czy pomoże rozwiązać problem niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej w UE, który pracodawcy z całej UE uważają za kluczowe wyzwanie? Rok 2023 został ogłoszony przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen – Europejskim  Rokiem Umiejętności. […] Artykuł Rozpoczyna się Europejski Rok Umiejętności pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 09.05.2023
więcej...

„Kosztownych prezentów” obawia się zdecydowana większość przedsiębiorców, w tym 89% firm małych, 87% średnich i 86% dużych.  Nie widzi takiego zagrożenia jedynie 11% firm. Trzy piąte przedsiębiorców (60%) spodziewa się, że inflacja na koniec 2023 roku wyniesie pomiędzy 10% a 13%. Dużą grupę (38%) stanowią osoby, które prognozują, że inflacja ukształtuje się w przedziale 14 […] Artykuł Indeks Lewiatana. 89% firm obawia się wyborczego rozdawnictwa pieniędzy pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 08.05.2023
więcej...

Zwraca jednak uwagę na konieczność zastanowienia się nad szczegółowymi propozycjami w stosunku do tych branż, które mają już uzgodnione cele zapisane w innych strategicznych dokumentach. Trwają konsultacje projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (Packaging and Packaging Waste Regulation – PPWR). Regulacje dotyczą wszystkich opakowań i obejmują cały cykl ich […] Artykuł Lewiatan popiera harmonizację unijnych przepisów dotyczących opakowań pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 05.05.2023
więcej...

Czy kolejny skokowy wzrost płacy minimalnej w 2024 roku nie wpłynie szokowo na polską gospodarkę i rynek pracy ? Zdaniem prof. Jacka Męciny taki scenariusz może oznaczać spore kłopoty na rynku pracy, bo firmy, zwłaszcza małe i średnie nie poradzą sobie z presją płacową, a dodatkowo impuls inflacyjny może doprowadzić do jeszcze większych problemów gospodarki […] Artykuł Skokowa podwyżka płacy minimalnej może zagrozić gospodarce pochodzi z serwisu Konfederacja Lewiatan.

Data publikacji: 04.05.2023
więcej...

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica