Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Dolnośląscy Pracodawcy w Medycznym Centrum Przetwarzania Danych

Dolnośląscy Pracodawcy mieli jak zawsze okazję spotkać się w niezwykłym miejscu - w siedzibie jednego z naszych członków - w firmie Data Techno Park, stanowiącej Medyczne Centrum Przetwarzania Danych. Dyrektor ds. Badań i Rozwoju firmy- Romuald Litwin przedstawił szeroką skalę jej działalności, a członkowie Dolnośląskich Pracodawców w czasie spaceru po Data Techno Park na własne oczy mogli zobaczyć ogromną serwerownie, czy też imponujące, niezależne systemy zasilania firmy. Gościem specjalnym Klubu Dolnośląskich Pracodawców był Jeremi Mordasewicz - ekspert i doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, który omówił cele i wyzwania Konfederacji w nadchodzącym 2016 roku. Podczas spotkania mieliśmy również przyjemnośc posłuchać prezentacji naszych nowych firm członkowskich: FRANKONIA-Poland Sp. z o.o., LEANWAY Rafał Palonek, Centrum Finansowo-Księgowe Ekkom Sp. z o.o.

Infrastruktura Medycznego Przetwarzania Danych i zapewniany poziom ochrony przechowywanych tam danych zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Działalność firmy Data Techno Park stanowi bowiem m.in. wsparcie szpitali i przychodni w obliczu ustawowego obowiązku wprowadzania elektronicznej dokumentacji medycznej w placówkach świadczących usługi zdrowotne. W Medycznym Centrum Przetwarzania Danych są gromadzone, przetwarzane, udostępniane oraz archiwizowane dane medyczne pacjentów z całego kraju.

Budynek itQ Data Center jest ściśle monitorowany za pomocą systemu kamer. Teren jest strzeżony przez całą dobę przez wykwalifikowaną służbę ochrony, która każdą osobę wchodzącą do firmy ma obowiązek wylegitymować. Budynek posiada niezależne systemy zasilania, a także w razie pożaru, połączenie alarmowe z wrocławską strażą pożarną. itQ Data Center dysponuje przestrzenią, na której może znajdować się 512 szaf serwerowych, a każda z nich może pomieścić do 42 serwerów.

Więcej zdjęć w naszej

GALERII

Data publikacji: 28.09.2015
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica