Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Pierwsze posiedzenie Prezydium WRDS WD w 2024 r.
26 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego. W posiedzeniu wziął udział Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców, który wchodzi w skład Prezydium z ramienia Konfederacji Lewiatan.

 


 

Podczas posiedzenia poruszone zostały takie sprawy jak wstępny plan pracy Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego na I kwartał 2024 roku czy przypomnienie niedokończonych tematów z 2023 roku. Obrady prowadził nowy przewodniczący Paweł Bochen, Prezes Dolnośląskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

W spotkaniu uczestniczył nowy Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń – reprezentant strony rządowej w Radzie oraz I Wicewojewoda Piotr Sebastian Kozdrowski.

Członkowie Prezydium ponownie rozmawiali w trakcie posiedzenia o sytuacji szpitala w Strzelinie, którego temat był omawiany na kilku spotkaniach w ubiegłym roku. W trakcie tej dyskusji członkowie Prezydium zwracali uwagę na ogólną sytuację szpitali powiatowych i kwestii zasadności utrzymywania nierentownych oddziałów w tych jednostkach. Ustalono, że tematyka związana z organizacją ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku powinna być tematem posiedzenia Rady w I kwartale br.

Przewodniczący Rady przypomniał także o niedokończonym temacie związanym z wyceną usług przygotowaną przez Lasy Państwowe. W tej sprawie przygotowany został projekt stanowiska WRDS WD. Projekt ten został jednogłośnie zaakceptowany przez zebranych i będzie poddany głosowaniu na najbliższym posiedzeniu Rady.

Podjęty został także temat związany z sytuacją w Operze Wrocławskiej w związku z konfliktem pomiędzy dyrektorem naczelnym i artystycznym oraz teamt ochrony Odry. Dyskusje z tym związene kontynuowane będą podczas kolejnych posiedzeń.

Ponadto ustalono, że na każdym posiedzeniu Prezydium WRDS WD będzie czas na przedstawienie przez partnerów społecznych, Wojewody i Marszałka krótkiej bieżącej informacji o sytuacji społ.-gosp. Regionu.

Pełna realacja z ostatniego posiedzenia Prezydium WRDS WD znajduje się na stronie.

 

Data publikacji: 29.01.2024
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica