Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Dolnośląscy Pracodawcy z wizytą we Wrocławskim Parku Technologicznym

Dnia 11.04.2019 r. uczniowie pięciu techników z Wałbrzycha i Świdnicy:  Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu, Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy, Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego, brali udział w wycieczce zawodoznawczej  do Wrocławskiego Parku Technologicznego. Oprócz zajęć praktycznych z pracownikami Parku, uczniowie zobaczyli także akcelerator w Laboratorium Badań Nieniszczących – jest do system do radiografii przemysłowej, który umożliwia prześwietlanie dużych elementów, np. do 500 mm grubości stali, w celu obserwowania wewnętrznej struktury.

Oprócz zajęć praktycznych z pracownikami Parku, uczniowie zobaczyli także akcelerator w Laboratorium Badań Nieniszczących – jest do system do radiografii przemysłowej, który umożliwia prześwietlanie dużych elementów, np. do 500 mm grubości stali, w celu obserwowania wewnętrznej struktury.

Uczniowie, podczas wykładu,  poznali ofertę Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości funkcjonującego w ramach Wrocławskiego Parku Technologicznego - WPT.

Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, to wspólne przedsięwzięcie WPT i dwunastu uczelni, mających w większości siedzibę we Wrocławiu. W ramach inkubatora wsparcie otrzymują przedsiębiorcy akademiccy, czyli studenci, doktoranci, absolwenci oraz pracownicy akademiccy, którzy rozpoczynają swoją działalność w branży technologicznej.

Celem projektu „Przedsiębiorczość i praktyka kluczem do zatrudnienia” jest zwiększanie szans zawodowych dla absolwentów szkół technicznych. Projekt „Przedsiębiorczość i praktyka kluczem do zatrudnienia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, Dolnośląskich Pracodawców i Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową.

 

Data publikacji: 15.04.2019
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica