Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Kolejne wsparcie dla dolnośląskiego biznesu

Sukcesem dla przedsiębiorców z Dolnego Śląska zakczyło się dzisiejsze spotkanie grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji, które odbyło się  w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Jego tematem były zasady finansowania usług rozwojowych (szkolenia i doradztwo) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Marcin Kowalski, Wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców, przedstawił propozycję  zwiększenia preferencji (do 80%) dofinansowania dla firm MŚP, wpisujących się w regionalne inteligentne specjalizacje. Dotychczas te przedsiębiorstwa mogły liczyć na 70% poziomu dofinansowania do usługi rozwojowej. Zaproponowaliśmy również rozwiązanie, które zapewni większą efektywność wsparcia w kontekście realizacji celów polityki regionalnej. Firmy MŚP prowadzące działalność B+R, współfinansowaną ze środków publicznych lub własnych (na podstawie dokumentów księgowych), będą mogły uzyskać dofinansowanie do specjalistycznych szkoleń swoich pracowników na poziomie 80%. Wcześniej tego typu rozwiązanie nie obowiązywało na Dolnym Śląsku. - Chcemy w ten sposób wspierać firmy innowacyjne, które korzystały ze środków w działaniu 1.2 RPO WD, a które mają problemy z wykwalifikowaną kadrą pracowników  - tłumaczy Marcin Kowalski.

Na spotkaniu Grupy roboczej przedstawiciele Instytucji Otoczenia Biznesu potwierdzali, że jednym z wyzwań jest luka kompetencyjna pracowników odpowiedzialnych za wdrażanie projektów B+R. Potwierdzają to również ogólnopolskie badania firmy PwC z października 2017 r., gdzie brak wykwalifikowanych zespołów jest problemem dla 69% badanych przedsiębiorstw.

Data publikacji: 07.05.2018
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica