Kompendium wiedzy dot. COVID-19

 

 

 

Przedstawiamy tekst ustawy przyjętej przez Sejm RP w ramach tzw. pakietu antywirusowego. W załączeniu krótkie informacje nt. innych form wsparcia dla średnich, małych i mikro firm.

Data publikacji: 02.04.2020
więcej...
 
 
 
 
 
Przekazujemy informacje przesłane przez ZUS -  informacje dotyczące rozwiązań dla biznesu realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br.  Materiał zawiera niezbędne informacje, wzory wniosków oraz instrukcje przekazania wniosków za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS) do ZUS. 
Więcej poniżej:
Data publikacji: 02.04.2020
więcej...
 
 
 
 
 
Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. wprowadzająca wsparcie dla pracodawców została podpisana, opublikowana i weszła w życie. Przesyłamy uaktualnione informacje otrzymane z ZUS, m.in.:
- w sprawie zasiłku opiekuńczego
- o Tarczy Antykryzysowej.
 
 
 
Data publikacji: 01.04.2020
więcej...

 

 

 

 

Prezydent Wrocławia Jacek Suktryk napisał list do Wrocławian, zapewniając ich o swoim wsparciu oraz pomocy dla lokalnego biznesu, jakim jest tzw. Wrocławski Pakiet Pomocowy.

Poniżej treść listu Pana Prezydenta wraz z informacjami dla przedsiębiorców:

 

Data publikacji: 27.03.2020
więcej...

 

 

 

Przedstawiamy stanowisko Dolnośląskich Pracodawców wysłane do IZ RPO WD – UMWD/ Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w sprawie przedłużenia realizacji projektów.

Data publikacji: 26.03.2020
więcej...

 

 

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich firm, w związku z opinią Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgodnie z którą odroczenie o 3 miesiące składek oraz zawieszenie na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, nie stanowi pomocy publicznej, ZUS - Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił uproszczony wniosek dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z takiej formy wsparcia. Uproszczony wniosek  jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców – niezależnie od sposobu prowadzenia przez nich księgowości.

Data publikacji: 24.03.2020
więcej...
 
 
 
 
 
Publikujemy ważne informacje na temat świadczeń chorobowych dla osób objętych kwarantanną po przekroczeniu granicy, które przedstawił ZUS - Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Data publikacji: 23.03.2020
więcej...
 
 
 
 
 
W imieniu Pana Marka Banasika - Przewodniczącego Rady Regionów Konfederacji Lewiatan informujemy, że 19 marca odbyła się telekonferencja Członków Prezydium Rady z Panem Adamem Abramowiczem – Rzecznikiem MŚP, podczas której m.in.: omawiane były rządowe propozycje założeń specustawy dot. pakietu osłonowego dla biznesu.  
 
Dzisiaj Prezydium Rady Regionów w porozumieniu z Konfederacją Lewiatan, przedłożyło na ręce Pana Rzecznika załączone pismo i stanowisko, wnioskując o uwzględnienie jego zapisów w planowanej specustawie oraz z prośbą o pilną interwencję mającą na celu ochronę interesów polskich MŚP, w tym nadzwyczajnym czasie. 
 
Data publikacji: 20.03.2020
więcej...

 
 
 
 
 
 
 
 
Apel Dolnośląskich Pracodawców w związku z pandemią wirusa SARSCoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, w sprawie przesunięcia terminu wdrożenia przepisów dla pracodawców z tzw. II  fazy wdrożenia ustawy o PPK na terminy przewidziane dla pracodawców z tzw. III fazy wdrożenia ustawy o PPK. Dolnośląscy Pracodawcy wzywają do przesunięcia terminu na 27 października oraz 10 listopada br.
 
 
Data publikacji: 20.03.2020
więcej...
 
 
 
 
 
Przedstawiamy zakres ulg dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem, które przedstawił ZUS - Zaklad Ubezpieczeń Społecznych.  Poniżej znajdują się formularze wniosków, informację o tym jak elektronicznie należy złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności oraz wykaz adresów e-mail do doradców ulg i umorzeń z ZUS-u.
 
Data publikacji: 19.03.2020
więcej...
 
 
 
 
 
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące dodatkowego zasiłku opiekuńczego z ZUS – Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
Pliki do pobrania poniżej:
 
Data publikacji: 19.03.2020
więcej...
 
 
 
 
 
 
ZUS uruchomił dodatkową infolinię pod numerem: 22 560 16 00:
• ulgi i umorzenia dla płatników składek: gdzie będą mogli uzyskać informacje m.in. dotyczące ulg w spłacie należności, umorzeń, rozłożenia należności z tytułu składek na raty, zawieszenia działalności gospodarczej,
• „koronawirus – zasiłki” dotycząca zasiłku opiekuńczego dla opiekunów  oraz zasiłku chorobowego w związku z COVID-19, w tym z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.
 
Załączniki do pobrania poniżej:
Data publikacji: 19.03.2020
więcej...
Europejski Fundusz Społeczny (EFS) - Pakiet dla EFS
 
INFORMACJE
 
Dotyczą: działań możliwych do podjęcia w celu łagodzenia wpływu pandemii koronawirusa na realizację projektów współfinansowanych z EFS.
 
 
 
kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica