Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
POWIAT ŚWIDNICKI. ROŚNIE ZATRUDNIENIE, PRZYBYWA MIESZKAŃCÓW

Zmiana podziału środków dla powiatu świdnickiego na realizację programów dotyczących promocji zatrudnienia oraz prezentacja wskaźników poziomu bezrobocia  były głównymi tematami lipcowego posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy w Świdnicy.

- W trakcie spotkania została pozytywnie zaopiniowana również decyzja o uruchomieniu pieniędzy na realizację dodatkowych usług w PUP w Świdnicy, wprowadzonych w nowej ustawie o rynku pracy,  np. granty na telepracę - mówi nam Piotr Wywrot, przedstawiciel Sudeckiego Związku Pracodawców w świdnickiej radzie zatrudnienia.

Dyrektor świdnickiego urzędu pracy, Tadeusz Kotlarski, przedstawił również informację o sytuacji na rynku pracy powiatu świdnickiego na czerwiec 2014 roku. I tu możemy podzielić się  dobrymi nowinami - powiat świdnicki ma najwyższy wskaźnik spadku liczby osób bezrobotnych w porównaniu do innych powiatów Dolnego Śląska. Według obecnego na posiedzeniu rady starosty powiatu, na taką pozytywną zmianę mają wpływ przede wszystkim rozwijające kadrę pracowniczą firmy ze świdnickiej podstrefy WSSE Invest-Park. Starosta pochwalił się również unikatową sytuacją zaludnienia powiatu świdnickiego w skali całego Dolnego Śląska. Powiat świdnicki jako jedyny z nielicznych w ciągu badanych ostatnich 15 lat nie stracił liczby mieszkańców, ale nawet zyskał i to blisko 3.000 nowych mieszkańców. Dla porównania powiat wałbrzyski w tym samym czasie stracił aż około 25.000 mieszkańców.

Data publikacji: 25.07.2014
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica