Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Relacja z Akademii Pracodawców - Planowanie sukcesji

 30 maja w Szczawnie-Zdroju odbyła się Akademia Dolnośląskich Pracodawców, w której udział wzięli Członkowie Dolnośląskich Pracodawców oraz firmy niezrzeszone. Tematem  akademii była sukcesja w przedsiębiorstwie, jak również kwestie związane z majątkiem prywatnym.

Prowadzącymi seminarium byli doświadczeni trenerzy:
• Ewa Pędzich-Ościłowska, jedna z najlepszych specjalistek w kraju z zakresu sukcesji, przeprowadzania zmian w podmiotach gospodarczych związanych z sukcesją, doświadczona specjalistka z sektora ubezpieczeń, wielokrotnie zdobywająca nagrody i należąca do MDRT – elitarnego i niezależnego stowarzyszenia, które zrzesza 1% najlepszych doradców ubezpieczeniowych i finansowych na świecie;
• Tomasz Koproń, specjalista z zakresu prawa i ekonomii, specjalizujący się  w projektach z zakresu sukcesji formalnej i kompetencyjnej, w sprawach z sektora bezpieczeństwa prawno-organizacyjnego podmiotów gospodarczych oraz zmian organizacyjnych. O Tomaszu Koproniu można śmiało powiedzieć, że jest to ekspert do spraw trudnych i skomplikowanych.

W ciągu kilku godzin trenerzy tak naprawdę uchylili przed uczestnikami akademii wierzchołek góry lodowej, ponieważ tematyka związana z sukcesją w przedsiębiorstwie jest tematem niezwykle szerokim. Na prośbę uczestników prelegenci przedłużyli swój czas i opowiedzieli o kilku kwestiach związanych z sukcesją prywatną, która tak naprawdę dotyczy każdego z nas, bowiem nie chodzi tutaj o klany rodzinne dziedziczące wielkie fortuny, tylko o zwykłego Kowalskiego. Brak świadomości i brak planu na przyszłość to kwestia, która dotyczy praktycznie co drugiego Polaka/Polkę, dotyczy każdej polskiej rodziny. Większość z nas nie myśli o przyszłości, nie myśli o swoim zdrowiu, nie myśli o zabezpieczeniu siebie na przyszłość, nie wspominając o zabezpieczeniu bliskich. Śmierć, to jedynie element w całej strategii planu sukcesji, a to wciąż w Polsce temat tabu, ponieważ większość Polaków nie lubi o tym rozmawiać. Innymi elementami są zdrowie, wypadki losowe, nieprzewidziane koleje losu, zawirowania gospodarcze/polityczne, wszelkie katastrofy związane z pogodą lub brak komunikacji między członkami rodziny, wspólnikami, partnerami prywatnymi czy partnerami w biznesie.

Organizator akademii, Dolnośląscy Pracodawcy, już myślą o kolejnej edycji seminarium. Byłaby to kontynuacja spotkania i „rozdział II” tego tematu. Misją Dolnośląskich Pracodawców jest edukacja i szerzenie dobrego know-how wśród swoich Członków, jak również wszystkich innych Pracodawców, spragnionych wiedzy i rozwoju. Odkładanie spraw związanych z bezpieczeństwem oraz sukcesją na bliżej nieokreśloną przyszłość, często może zakończyć się po prostu nieszczęśliwie. Przygotowanie się na zmiany, jakie mogą mieć miejsce w życiu, może być jedynie sekretem do sukcesu dla każdego Pracodawcy.

Dolnośląscy Pracodawcy zapraszają na następną edycję Akademii Dolnośląskich Pracodawców.
Wszystkim uczestnikom Akademii Dolnośląskich Pracodawców dziękujemy za przybycie na seminarium.


 

Data publikacji: 05.06.2019
...powrót
kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica