Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Letni piknik Lewiatana

20 lipca 2012 r. w ogrodach nowej siedziby Lewiatana odbył się tradycyjny piknik przyjaciół naszej organizacji. Jak co roku gościliśmy mnóstwo wspaniałych gości ze świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Dopisała nam pogoda i humory. W tym roku tematem przewodnim spotkania była budowa e-społeczeństwa.

W debacie pod hasłem „Era Cyfryzacji - gdzie jesteśmy? Szanse i wyzwania dla przedsiębiorców" wzięli udział Michał Boni, minister Administracji i Cyfryzacji, Wojciech Dziomdziora, Orange, Agata Wacławik - Wejman, Google, Tomasz Klekowski, Intel Polska oraz Jerzy Baczyński, Polityka.
- Cieszę się, że mogliśmy się po raz kolejny spotkać się w gronie przedsiębiorców, środowisk opiniotwórczych, a także polityków, żeby wspólnie świętować ostatnie sukcesy Polski, zwłaszcza po EURO 2012, oraz dyskutować o wyzwaniach, takich jak rozwój społeczeństwa cyfrowego - powiedziała Henryka Bochniarz.

Stworzenie Polski cyfrowej stało się wyzwaniem cywilizacyjnym. Bez powszechnego dostępu do Internetu, możliwości korzystania z e-usług, informatyzacji administracji państwowej nie mamy szans na przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Brak nowoczesnych rozwiązań hamuje rozwój przedsiębiorczości i pogarsza konkurencyjność gospodarki. Cyfryzacja to również wielka szansa edukacyjna. To szerszy dostęp do wiedzy, ogromnych zasobów kultury. Dlatego z inicjatywy PKPP Lewiatan powstał Manifest Cyfrowy punktujący kluczowe wyzwania na przyszłość.

Ze strony Sudeckiego Związku Pracodawców, uczestniczyli: Janusz Seńczuk - Przewodniczący Zarządu Związku oraz Kazimierz Dziekanowski - Dyrektor Biura Związku.

Manifest cyfrowy

Prezentacja Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji

Data publikacji: 24.07.2012
...powrót
kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica