Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Bliżej porozumienia?

Sudecki Związek Pracodawców zadeklarował wsparcie dla drobnych przedsiębiorców prowadzących sklepy na terenie Wałbrzycha, którzy obawiają się wejścia w życie uchwały o zakazie nocnego handlu. W spotkaniu z Prezydentem Miasta i przedstawicielami przedsiębiorców uczestniczył Przewodniczący Sudeckiego Związku Pracodawców, Artur Mazurkiewicz.

Spotkanie przedstawicieli wałbrzyskiego Urzędu Miasta z przedsiębiorcami w Zamku Książ dotyczyło przyjętej uchwały Rady Miejskiej wprowadzającej zakaz handlu alkoholem po godz. 23.00. Właściciele małych sklepów zebrali 2 000 podpisów pod własną petycją i chcą odwoływać się do wojewody dolnośląskiego.

Przewodniczący Sudeckiego Związku Pracodawców zwrócił uwagę, iż uchwała radnych wymaga doprecyzowania. Podkreślił również, że nie można ograniczać swobód do prowadzenia działalności gospodarczej nocą. Według Artura Mazurkiewicza należy dążyć do wypracowania kompromisowego rozwiązania, które nie będzie powodowało strat przedsiębiorców i powiększania bezrobocia w Wałbrzychu. Podczas rozmów zaproponowano kolejne spotkanie z udziałem wałbrzyskich radnych, urzędników, policji i straży miejskiej, którego celem będzie określenie i przedyskutowanie różnych wariantów i możliwości zawarcia kompromisu.

W spotkaniu, które odbyło się tego samego dnia w Urzędzie Miasta o godzinie 12.30 uczestniczył Przewodniczący Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców – Artur Mazurkiewicz. Wypracowano porozumienie satysfakcjonujące wszystkie zainteresowane strony, które zostanie podpisane 19 grudnia 2012 r. w Urzędzie Miasta.

Data publikacji: 19.12.2012
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica