Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Fundusze Unijne dla firm w praktyce

Dolnośląscy Pracodawcy kolejny raz mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z cyklu ,,Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania" organizowanym w ramach projektu ,,ATLAS DLA PRZEDSIĘBIORCY 2014-2020" współfinansowanym ze środków EFS, Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Przedsiębiorcy od praktycznej strony zgłębili temat zasad wsparcia i źródeł finansowania. Spotkanie odbyło się  9 czerwca br. we Wrocławiu i miało charakter warsztatów.

Liczba uczestników i ich zainteresowanie tematem wskazuje na duże zapotrzebowanie firm w zakresie zewnętrznego finansowania inwestycji i rozwoju, a jednocześnie na deficyt informacji w tym obszarze.

Szkolenie zostało poprowadzone przez dwie ekspertki w zakresie funduszy unijnych – Małgorzatę Janczarek oraz Małgorzatę Józwik ze Związku Pracodawców Usług Rozwojowych i Szkoleniowych Lewiatan (ZPURiS).

Na warsztatach obecny był również Piotr Puczek - reprezentujący Główny  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który omówił możliwości aplikowania o środki dolnośląskich przedsiębiorców, zachęcając do kontaktowania się punktem, który bezpłatnie udzieli wszelkich potrzebnych informacji w temacie funduszy europejskich.

Dzięki spotkaniu, przedsiębiorcy dowiedzieli się o zasadach otrzymania finansowania na działania inwestycyjne i rozwojowe firm w latach 2014-2020, o źródłach finansowania inwestycji dostępnych na poziomie centralnym oraz bezpośrednio w województwie, o nowych formach wsparcia przedsiębiorców, w tym dotacjach, pożyczkach, kredytach i innych formach dofinansowania działań innowacyjnych i rozwojowych, a także gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich 2014-2020.

Warsztat z cyklu ,,ATLAS DLA PRZEDSIĘBIORCY 2014-2020" został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Konfederację Lewiatan, którego celem jest edukacja przedsiębiorców w zakresie pozyskania wsparcia i realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich w latach 2014-2020 oraz zwiększenie wiedzy i umiejętności przedsiębiorców w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć w tym zakresie.

Grupą docelową projektu są mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa - potencjalni beneficjenci i beneficjenci FE.

Kolejne spotkanie w ramach projektu w formie warsztatów odbędą się w terminach:

Wrocław - 22 września 2017 (warsztat)

 

Data publikacji: 13.06.2017
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica