Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Bal Sportu i Biznesu 2015 - aktualności

Kolejny raz informujemy o III Plebiscycie Sportowym Aglomeracji Wałbrzyskiej „Szóstka na „6”, którego jesteśmy od początku współorganizatorami i propagatorami wśród naszych przedstawicieli. Przebieg głosowania, aktualne wyniki, ciekawostki są prezentowane na stronie www.balsportu.pl

Tymczasem zbliżamy się do końcowego  rozstrzygnięcia plebiscytu, które nastąpi na Balu Sportu i Biznesu 7 lutego. Przybywa sponsorów tego finału. Wraz z Gminą Wałbrzych są w tym zacnym gronie firmy, które sport wałbrzyski wspierają na co dzień - Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria SA  - producent światowej klasy koksu oraz Ronal Polska – światowy potentat w produkcji felg aluminiowych. 

Wieczór balu, 7 lutego, spędzimy z laureatami, sponsorami i kibicami sportu wałbrzyskiego. Już dwieście osób zadeklarowało zabawę w sobotę 7 lutego w Pałacyku Kompleksu Maria przy muzyce zespołu Futyma Arti. Informujemy, że są jeszcze karty wstępu w cenie 110 zł od osoby na bal. Informacje na temat dostępnych jeszcze kart wstępu pod numerami telefonów 602735077 i 603746372. Zapraszamy!

Przymiarka do balu - informacje i ciekawostki od organizatora
 
 
Sportowe środowisko ma także swój czas świętowania. Ba, ma swój czas balowania. Właśnie na Dolnym Śląsku się on zaczął. Jednym z efektów rozwoju mediów w regionie jest to, że nam… przybyło balów sportu. Wałbrzych robi je od ponad półwiecza. I pod tym względem ma się czym poszczycić. W kraju zaledwie w kilku środowiskach te tradycje są bogatsze. Rzecz jasna, prym wiedzie Przegląd Sportowy, który po raz 80. wybierał najlepszych sportowców Polski. Na Dolnym Śląsku mamy teraz kilka balów sportu. Robią go redakcja Słowa Sportowego i Gazety Wrocławskiej, co roku na balu lub gali bawi się środowisko akademickie. Sportowe bale mają też Wałbrzych i Jelenia Góra. Jeden już za nami.
 
Niedawno podczas ogłoszenia wyniki plebiscytu Słowa Sportowego wyróżnienie otrzymała gmina Wałbrzych, która została laureatem w kategorii sportowa gmina roku 2014. Ten laur zdobyty został wspólnie z gminą Lubin. Jak najbardziej zasłużenie. I trudno się nie zgodzić z tymi wyróżnieniami. Rzecz jasna, nadal dolnośląskim hegemonem w sporcie jest Wrocław i takim pozostanie, z racji swojej tradycji, roli, wielkości, finansowej i gospodarczej potęgi. Lubin stara się go"podgryzać". O tyle mu łatwo, że ma na swoim terenie potężnego sponsora, przemysł miedziowy, który przekazuje na sport sumy przyprawiające inne środowiska o zawrót głowy.
 
W 2014 roku Lubin miał sukcesy, ale miał też wpadki. Spadek piłkarzy Zagłębia z ekstraklasy to plama na honorze tego środowiska. Zrekompensował go awans siatkarzy do Plus Ligi i bardzo dobra w niej postawa. Wałbrzych tymczasem może po swojej stronie zapisać niemal same sukcesy. Rok 2014 to był rok awansu siatkarzy i piłkarek nożnych do I ligi, koszykarzy do II ligi. I utrzymania się w zreformowanej II lidze piłkarzy. Lekkim cieniem na tym czasie kładzie się słaba jesień piłkarzy, ale to dopiero półmetek ich zmagań. W obu środowiskach oddano nowoczesne obiekty do użytku, zapanowała moda na sporty halowe. Dodatkowym plusem Wałbrzycha są sukcesy sportu akademickiego, o których Lubin - i nie tylko Lubin - może tylko pomarzyć. To niezaprzeczalny atut naszego miasta.
 
Nie bez znaczenia jest także organizacja imprez. Tych i bardziej urozmaiconych jest w Wałbrzychu więcej. Nic dziwnego, że odebraliśmy laur za te osiągnięcia. I możemy go nosić z głowa podniesioną do góry. Wracajmy jednak do balów. Oto, szykując się do naszej imprezy zaplanowanej na 7 lutego (patrz zaproszenie), informujemy o balu, który we Wrocławiu odbędzie się 30 stycznia. Wówczas swoje wyniki ogłosi Gazeta Wrocławska. A wraz z nią swoich laureatów nagrody tygodniki regionalnej, związane  z tym tytułem. W Wałbrzychu zwyciężyła Daria Antończyk, bramkarka AZS PWSZ (I liga), reprezentantka kraju. Sportsmenka tak utytułowana (kilkadziesiąt meczów w reprezentacji kraju, 6 tytułów mistrza kraju, pięć krajowych pucharów) jakiej dawno w Wałbrzychu nie było. Daria kandyduje tez w naszym Plebiscycie Sportowym Aglomeracji Wałbrzyskiej „Szóstka na „6”. U nas zaczyna się wydłużony finisz, do końca glosowania pozostały 2 tygodnie. Czas brać się, Drogi Kibicu, do pracy. I oddać sportowcom hołd za ich wysiłek, pasje, sukces. Kiedy oni świętują my pracujemy, głosując na nich! Szczegóły głosowania TUTAJ
Data publikacji: 28.01.2015
...powrót
kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica