Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Pracodawcy z Dolnego Śląska zainteresowani zatrudnianiem obcokrajowców

Ponad 110 osób zebrało się na szkoleniu zorganizowanym przez Dolnośląskich Pracodawców dotyczącym zatrudniania obcokrajowców w Polsce. W jednym miejscu, w jednym czasie  przedstawiciele najważniejszych instytucji zajmujących się tematyką zatrudniania cudzoziemców przekazali  pracodawcom najistotniejsze informacje  dotyczące przepisów, procedur i obowiązków pracodawców w sytuacji zatrudniania osób z zagranicy.

Podczas wydarzenia swoją wiedzą z uczestnikami spotkania dzielili się m.in.: Ewa Grzebieniak – Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Małgorzata Piotrowska - kierownik oddziału Legalizacji Pobytu i Pracy, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, Małgorzata Gerono –  Kierownik Wydziału Ubezpieczeń i Składek w Inspektoracie w Jeleniej Górze, Marzena Radochońska –  Dyrektor  Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, Izabela Przybyłkiewicz –  Starszy Radca w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławia, Agata Kostyk-Lewandowska – Inspektor Pracy  w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławiu.

Jak wynika z danych statystycznych na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy utrzymuje się rekordowo niskie bezrobocie. Wielu pracodawców ma problemy z realizacją zleceń. W tej sytuacji pracodawcy sygnalizują swoje zainteresowanie zatrudnianiem obcokrajowców, które wydaje się być potrzebne dla dalszego, prawidłowego funkcjonowania firm.

- Powinniśmy wspólnie zastanowić się nad potrzebami dolnośląskiego rynku pracy i podejmować wszelkie działania, które poprawią sytuację gospodarczą regionu.  Firmy zrzeszone w Dolnośląskich Pracodawcach wciąż sygnalizują kłopoty z zatrudnieniem. Oczekują wsparcia, ponieważ braki pracowników uniemożliwiają normalne funkcjonowanie przedsiębiorstw. Szansą dla pracodawców w znalezieniu kadry mogą być migracje pracowników. Pracodawcy z województwa dolnośląskiego coraz częściej zatrudniają obcokrajowców – mówi prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców – Artur Mazurkiewicz

- Jednak w związku z tym, że jest to dla wielu z nich temat nowy, często gubią się w gąszczu przepisów i procedur. Stąd pomysł na zorganizowanie szkolenia - próbę usystematyzowania zagadnień związanych z zatrudnianiem obcokrajowcówdodaje.

Dolnośląscy Pracodawcy -  regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan nie pozostają obojętni wobec trudności z jakimi zmagają się przedsiębiorcy na bieżąco zajmując się tym tematem. W ramach swojej działalności przeprowadzili już dwie debaty pn. ,,Porozmawiajmy o rynku pracy”, podczas których dyskutowali z pracodawcami o ich problemach, a także szukali najskuteczniejszych rozwiązań. Z inicjatywy Związku dyskutowano również o zjawisku tzw. „przegrzania rynku pracy” na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego  Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskiej Rady Gospodarczej.

Spotkanie zakończyło się debatą – pytaniami kierowanymi do agencji zatrudnienia - Randstad Polska Sp. z o.o. oraz Work Service SA posiadających duże doświadczenie w rekrutowaniu i zatrudnianiu cudzoziemców.

Organizatorem wydarzenia byli Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan, będący jednym z partnerów EURES-TriRegio. Partnerami wydarzenia byli: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz ośrodkiem Enterprise Europe Network.

Więcej zdjęć w naszej GALERII

 

Artykuł o wydarzeniu w Gazecie Wrocławskiej
(strona 8)

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami z wydarzenia:

 

 

Data publikacji: 13.02.2017
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica