Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Nagroda Lewiatana dla Krzysztofa Zawadzkiego - twórcy i właściciela firmy Frankonia Poland

Już znamy laureatów prestiżowych, wręczanych co roku nagród Konfederacji Lewiatan, wśród których znalazł się prezes jednej z firm członkowskich Dolnośląskich Pracodawców! Nagroda im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii Małe Średnie Przedsiębiorstwa, za pokazanie, że innowacje są kluczem do sukcesu dla firm MSP trafiła w ręce Krzysztofa Zawadzkiego, twórcy i właściciela Frankonii Poland z siedzibą w Dzierżoniowie – firmy członkowskiej Dolnośląskich Pracodawców. Serdecznie gratulujemy!

Mikro, małe i średnie polskie przedsiębiorstwa tworzą 66% Produktu Krajowego Brutto i zatrudniają 60% ogółu zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw. Są bardzo elastyczne i odporne na zmiany koniuktury, zajmują szybko nowo powstające nisze w przestrzeni gospodarczej. Dlatego Rada Regionów Konfederacji Lewiatan oraz Zarząd Konfederacji uhonorował wybitnych przedsiębiorców z grupy MSP, wśród których znalazł się Krzysztof Zawadzki - twórca i właściciel firmy Frankonia Poland.

Jak osiągnąć taki sukces? Nagrodzony Krzysztof Zawadzki ma receptę. Jak mówi:

- Po pierwsze trzeba postawić na dobrych ludzi. Poza tym mieć w sobie charyzmę i przekonanie, że podąża się we właściwym kierunku. No i trzeba być odpowiedzialnym, upartym oraz konsekwentnym w dążeniu do celu. Wielu osobom tego brakuje i dlatego zawracają w połowie drogi.

Firma Frankonia, którą stworzył Krzysztof Zawadzki posiada ponad 20 lat doświadczenia w planowaniu i realizacji laboratoriów kompatybilności elektromagnetycznej! Założona w 1987 roku Frankonia szybko stała się jednym ze światowych liderów producentów i dostawców działających na  rynku EMC (kompatybilności elektromagnetycznej).

Aby odczarować te techniczne określenia firma po prostu buduje wielkie laboratoria do pomiaru fal elektromagnetycznych, testując czy konkretne urządzenia nie emitują fal zakłócających pracę innych urządzeń. O jakie urządzenia chodzi? Jednym z nich był na przykład pociąg Pendolino.

Warto również wspomnieć, że nagrodzony Krzysztof Zawadzki to niezwykle aktywna osoba w wielu obszarach. Działa jako samorządowiec, angażuje się w działalność Dolnośląskich Pracodawców, jest czynnym lekarzem i znajduje jeszcze czas dla rodziny i na podróżowanie.

- Ta nagroda jest ważna dla mnie z dwóch powodów: to pierwsza nagroda dla mnie – Krzysztofa Zawadzkiego, a nie dla firmy. Podkreśla i docenia rolę lidera w napędzaniu rozwoju firmy. Po drugie jest to ukoronowanie mojej 25-letniej działalności, której rocznica minęła 14 maja. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego prezentu z tej okazji. Zwłaszcza że nagrody przyznawane przez stowarzyszenia i konfederacje uważam za najcenniejsze. Statuetkę odbierałem w znakomitym towarzystwie Jerzego Koźmińskiego czy Wiktora Osiatyńskiego. Wcześniej nagrody im. Andrzeja Wierzbickiego odbierali inni znakomici liderzy, m.in. Leszek Czarnecki czy Zygmunt Solorz. To dla mnie wielkie wyróżnienie, myślę że równie znakomitej nagrody już nie otrzymam, ale zapewniam że nie zwalniam tempa, wciąż mam w głowie mnóstwo pomysłów biznesowych – mówi Krzysztof Zawadzki.

Dolnośląscy Pracodawcy serdecznie gratulują wygranej, doceniając wieloletnią pracę i poświęcenie, które złożyło się na ten wielki sukces.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego za zbudowanie marki odzieży, która podbija nie tylko polski rynek otrzymał Igor Klaja, właściciel marki 4F. Nagrodę im. Władysława Grabskiego za codzienne udowadnianie, że skromność i profesjonalizm pozwalają realizować najśmielsze projekty przyznano Jerzemu Koźmińskiemu byłemu ambasadorowi RP w USA, prezesowi Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nagrodę za odważne myślenie wręczaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi dostał Wiktor Osiatyński, pisarz, konstytucjonalista. Nagrodą specjalną zarząd Lewiatana uhonorował Wolfganga Schäuble, ministra finansów Niemiec, za wybitne osiągnięcia w dziele integracji europejskiej, szczególnie w umacnianiu i stabilizowaniu strefy euro.

Gala Nagród Lewiatana zgromadziła ponad 1000 osób. Na zakończenie uroczystości uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu Kate Liu, laureatki XVII Konkursu Chopinowskiego oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Michała Dworzyńskiego.
 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Data publikacji: 20.06.2016
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica