Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Zwiększ oszczędność energii w swojej firmie!

Za nami pierwsza w tym roku Akademia Dolnośląskich Pracodawców, zorganizowana wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Narodową Agencją Poszanowania Energii  S.A. Na szkoleniu przedsiębiorcy mieli okazję dowiedzieć się jak mogą poprawić efektywność energetyczną swojego przedsiębiorstwa oraz kto i w jaki sposób może pomóc im wdrożyć odpowiednie dla firmy procesy. Warsztaty poprowadziła mgr inż. Małgorzata Popiołek, koordynator projektu i ekspert Narodowej Agencji Poszanowania Energii SA.

Uczestnicy podczas szkolenia poznali narzędzie informatyczne SME TOOL, dzięki któremu mogli przekonać się jak łatwo jest przeprowadzić samodzielną analizę zużycia energii w firmie, uzyskać informacje jakie działania należy wdrożyć, aby poziom zużycia energii zmniejszyć i tym samym jak zrobić pierwszy krok do redukcji kosztów działalności. W niektórych przypadkach zmniejszenie kosztów zużycia energii może być znaczne i sięgać nawet 10-20%!

Wspólnie z trener Małgorzatą Popiołek, na podstawie rzeczywistych danych funkcjonowania różnych firm, przedsiębiorcy otrzymywali  podsumowujące raporty, które dostarczały cennych danych dotyczących zużycia energii w określonej firmie.

Narzędzie SME TOOL  to bezpłatny kalkulator do oceny potencjału oszczędności energii w przedsiębiorstwie – daje możliwość każdemu przedsiębiorcy dostrzeżenia, gdzie zużycie energii w ich firmie jest na wysokim poziomie i jakimi sposobami można je obniżyć.

Wraz z analizą z kalkulatora, przedsiębiorcy otrzymują również  informacje na temat dotacji i innych źródeł finansowania dostępnych w danym regionie, które pozwolą na osiągnięcie oszczędności w zużyciu energii.

Projekt MŚP Energy CheckUP ma na celu zwiększenie oszczędności energii w małych i średnich przedsiębiorstwach sektorów hotelarskiego, gastronomicznego, handlowego i w biurach. Na stronie znajdą Państwo opis projektu oraz sam kalkulator.

Mogą Państwo obejrzeć  tam również filmy instruktażowe, przykłady najlepszych praktyk, bezpłatnie pobrać nasze publikacje, dane dotyczące zużycia energii w przedsiębiorstwach o zbliżonym profilu oraz dowiedzieć się o nadchodzących szkoleniach i targach.

 

Sprawdź jak działa

kalkulator MŚP
Energy CheckUP

 

 

Więcej zdjęć

w naszej galerii

Data publikacji: 01.02.2016
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica