Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Nowa inicjatywa pracodawców i związkowców - Forum Partnerów Społecznych

Na Dolnym Śląsku oficjalnie podpisano porozumienie o współpracy między regionalnymi organizacjami pracodawców a związkami zawodowymi. Forum Partnerów Społecznych  – bo taka jest nazwa tej inicjatywy, będzie platformą komunikacji między przedstawicielami reprezentatywnych organizacji pracowników i pracodawców  w regionie.

W Forum Partnerów Społecznych zaangażowały się organizacje pracodawców: Dolnośląscy Pracodawcy (Konfederacja Lewiatan), Związek Pracodawców Dolnego Śląska i Związek Pracodawców Polska Miedź (zrzeszone w Pracodawcach RP), Loża dolnośląska Business Centre Club (BCC), a także związki zawodowe - NSZZ „Solidarność”, Rada Województwa Dolnośląskiego Ogólnopolskiego Porozumienia  Związków Zawodowych oraz Forum Związków Zawodowych Województwa Dolnośląskiego.

FPS będzie zajmować się nie tylko sprawami gospodarczymi, ale również społecznymi.

Zdaniem Prezesa Zarządu Dolnośląskich Pracodawców – Artura Mazurkiewicza – znacznie łatwiej jest wypracowywać rozwiązania i płaszczyznę porozumienia w gronie kilku dużych i znanych organizacji, niż działać w pojedynkę.

Wspólnie możemy diagnozować i próbować rozwiązywać problemy na szczeblu regionalnym czy lokalnym. Istota wielu z tych spraw i droga decyzyjna zależy od jakości prowadzonego dialogu społecznego oraz nastawienia instytucji samorządowych i państwowych. Dlatego w gronie partnerów pragniemy wspólnie wypracowywać stanowiska do władz publicznych różnych szczebli  – tłumaczy Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

FPS za naczelną ideę swojej działalności uznaje prowadzenie konstruktywnego dialogu z wszystkim partnerami życia publicznego niezależnie od różnic politycznych i światopoglądowych.


,,Chcemy być miejscem, gdzie odbywać się będą debaty i dyskusje na wysokim poziomie merytorycznym, gdzie również, jak zajdzie taka potrzeba, będziemy podejmować stosowne mediacje” przyjęli w deklaracji sygnatariusze porozumienia.

Dokument oficjalnie podpisano 5 stycznia br. w siedzibie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu.

– Do końca roku będziemy koncentrować się na tym, aby nasze działania odpowiadały na realne problemy zgłaszane przez dolnośląskich przedsiębiorców – podkreśla Marcin Kowalski, Wiceprezes Zarządu organizacji.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu nastąpi poprawa warunków  w dostępie do instrumentów wsparcia rozwoju przedsiębiorstw – dodaje.

fot. UMWD

Więcej zdjęć w naszej

GALERII

Data publikacji: 07.01.2016
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica