Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Krajowy Fundusz Szkoleniowy - podsumowanie działania

Dnia 10 grudnia 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym ,,Krzyżowa”, Dolnośląscy Pracodawcy spotkali się z dyrektorami powiatowych urzędów pracy z województwa dolnośląskiego celem podsumowania działania Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2015 oraz wypracowania propozycji standardów funkcjonowania KFS w nowym roku.

Nasze spotkanie miało charakter roboczo – konsultacyjny i było jedynym takim wydarzeniem w skali całej Polski. Inicjatywa ta jest dowodem wspólnego zaangażowania i troski o rozwój pracodawców i pracowników, który jest podstawą dla rozwoju gospodarczego naszego regionu.

Przypomnijmy, że współpraca Dolnośląskich Pracodawców z powiatowymi urzędami pracy wynika z umowy partnerskiej z dnia 2 czerwca 2015 roku, zawartej celem wspólnego działania na rzecz wysokiego poziomu zatrudnienia w regionie, wzrostu kompetencji i mobilności mieszkańców Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem wspierania przedsiębiorczości i potrzeb lokalnej gospodarki.

Nasze spotkanie miało charakter roboczo – konsultacyjny i było jedynym takim wydarzeniem w skali całej Polski. Inicjatywa ta jest dowodem wspólnego zaangażowania i troski o rozwój pracodawców i pracowników, który jest podstawą dla rozwoju gospodarczego naszego regionu. Dzięki wsparciu z KFS, pracodawcy mogą bowiem całkowicie sfinansować lub dofinansować koszty inwestycji w potencjał kadrowy w swojej firmie. Pracownicy dzięki nowym lub zaktualizowanym kompetencjom i ulepszeniu pozycji na rynku pracy nie muszą martwić się o przyszłość swojego zatrudnienia, a wykwalifikowani pracodawcy mogą utrzymać lub nawet zwiększyć dotychczasową liczbę zatrudnionych pracowników, w sytuacji gdy ich firma zyskuje szansę dostosowania się do aktualnych wymagań konkurencyjnej gospodarki.

Dwie perspektywy – po jednej stronie przedsiębiorcy, reprezentowani przez związek pracodawców, korzystający ze wsparcia jakie oferuje KFS, a po drugiej przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia, którzy na co dzień pomagają pracodawcom w procesie aplikowania o środki oraz je przyznają.

Debata miała jednak wspólny cel - usprawnienie funkcjonowania systemu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia zadeklarowali podjęcie współpracy celem stworzenia jednolitego wzoru wniosku o dofinansowanie z KFS, a Dolnośląscy Pracodawcy podkreślili gotowość do pomocy w procesie ujednolicania wniosku.

Dolnośląscy Pracodawcy uważają, że współpraca pracodawców z urzędami pracy powinna być kontynuowana i wzmacniana, aby lepiej rozumieć swoje potrzeby, wspólnie pracować nad dobrymi  i efektywnymi rozwiązaniami, zarówno dla przedsiębiorców jak i urzędów oraz dążyć do ich realizacji. 

Współpraca w zakresie Krajowego Funduszu Szkoleniowego w celu usprawnienia jego funkcjonowania i zwiększenia dostępności tego instrumentu jest ważna z perspektywy pracodawców i rozwoju gospodarki. Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest bowiem wyjątkową szansą na poprawę sytuacji każdej firmy i pracujących w niej ludzi oraz na zaspokojenie aktualnych potrzeb rynku pracy. Wspólnie możemy dać przykład innym i sprawić, że korzystanie z KFS będzie dla pracodawców przyjaźniejsze. Dziękujemy za wypracowanie wstępnych rozwiązań - mamy nadzieję na ich pomyślną realizację.

 


Więcej zdjęć w naszej
GALERII

Data publikacji: 17.12.2015
...powrót

 

 

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica