Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Kobiety ekonomicznym potencjałem Dolnego Śląska! II Dolnośląski Kongres Kobiet za nami!

Dolnośląscy Pracodawcy jako regionalny związek Konfederacji Lewiatan objęli swoim patronatem II Dolnośląski Kongres Kobiet, który odbył się 30 maja w Sali NOT, we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 47.

Kongres zgromadził kobiety w każdym wieku i z wielu środowisk naukowych. Był sposobnością do rozmów o roli współczesnej kobiety w polityce, społeczeństwie i rodzinie. II Dolnośląski Kongres Kobiet otworzyła Wicemarszałkini Sejmu, Wanda Nowicka. Panelistkami Kongresu były kobiety znane w środowiskach biznesowych i naukowych na Dolnym Śląsku i w Polsce.

W programie Kongresu znalazły się panele dyskusyjne o potencjale ekonomicznym kobiet na Dolnym Śląsku. Omawiano także problemy, wyzwania i możliwości polskiej rodziny w XXI wieku. Panelistki i kobiety działające społecznie dyskutowały o przemocy fizycznej i słownej, szukając sposobów jej zapobieganiu. Policjanci zaprezentowali techniki samooborony, zachęcając do czynnego odpierania napaści fizycznej.

Nie unikano nowatorskich ani kontrowersyjnych tematów. Panel dyskusyjny "Niczego nieświadomi - pokolenie Z" obejmował tematykę seksualności i przedmiotowości kobiet w przekazie medialnym oraz problemy nastoletniej młodzieży w zakresie sfery inicjacji seksualnej.

Zachęcamy zarówno panie jak i panów do uczestniczenia w kolejnych Kongresach Kobiet.

Autorka: Marta Frei

Kinga Rękawiczna, Media & Kreacja

 

Więcej zdjęć z wydarzenia w naszej GALERII ZDJĘĆ

 

 
Data publikacji: 01.06.2015
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica