Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Zajęliśmy 6 miejsce w zawodach narciarskich Lewiatana

Szóste miejsce zajął przedstawiciel naszego związku, Artur Mazurkiewicz, podczas zawodów rozegranych na stokach Jaworzyny Krynickiej.  

7 marca 2014, na stokach narciarskich Jaworzyny Krynickiej, odbyły się IX Narciarskie Zawody Lewiatana. To tradycyjne, wyjazdowe spotkanie władz organizacji i kluczowych członków połączone z zawodami narciarskimi. 

Co roku Konfederacja Lewiatan organizuje w marcu wyjazdowe spotkanie władz organizacji i kluczowych członków połączone z zawodami narciarskimi. Tegoroczna impreza pod względem frekwencji była rekordowa - zarejestrowała się bezprecedensowa liczba uczestników - aż 135 przedstawicieli biznesu.
 
W zawodach narciarskich nie mogło zabraknąć przedstawicieli Dolnośląskich Pracodawców. Do rywalizacji stanął m.in.: Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu związku oraz Piotr Ek, właściciel firmy Grupa Ek’s Polska i członek naszego związku. Naszych zawodników mocno dopingowali na stoku Marcin Kowalski (wiceprezes zarządu związku) oraz Jarosław Misterek  z firmy członkowskiej CPC Tax. Wprawdzie prezes Dolnośląskich Pracodawców poprawił swój wynik z poprzedniego roku, to jednak zajął w ostatecznej rywalizacji szóste miejsce.
 
 
 
W zawodach zwyciężył Aleksander Drzewiecki z firmy Konsorcjum Doradczo-Szkoleniowe S.A., drugie miejsce zajął Grzegorz Szczepański z Hill and Knowlton Poland, a podium uzupełnił Mirosław Sędłak z Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. Wśród pań najlepsza okazała się Anna Kwiatkiewicz z Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli, wyprzedzając Marinę Szczepek i Joannę Orfinger.
 
Większość wyjazdu przedstawiciele władz, członkowie i eksperci Lewiatana spędzili jednak nie na stoku Jaworzyny Krynickiej, lecz uczestnicząc w panelach. Przewodniczący Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, Henryk Orfinger otworzył obrady przedstawiając program wydarzenia i witając nowych członków Konfederacji. Przedstawiciele Biura Konfederacji Lewiatan przedstawili program Konfederacji na 2015 rok, główne wyzwania i największe sukcesy z ostatnich miesięcy. Dr Grzegorz Baczewski przybliżył prace Lewiatana w obszarze elastycznego rynku pracy i metody jakimi powinno wdrażać się model flexicurity w sposób pożądany dla pracodawców.
Drugi dzień obrad rozpoczął panel poświęcony głównym czynnikom wpływającym na sytuację geopolityczną na świecie. Janusz Majcherek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uzasadniał, że kultura ma większy wpływ na sytuację geopolityczną niż gospodarka. Janusz Reiter, były ambasador RP w USA i Niemczech opowiadał o kształtowaniu się nowego porządku w UE i roli Niemiec w tym procesie. Przedstawił także sytuację w Europie w świetle konfliktu na Ukrainie.
Uczestnicy wzięli udział w dyskusji bohaterów książki Jana Cieńskiego „Od towarzyszy do kapitalistów". Autor wraz ze swoimi gośćmi: Ireną Eris i Henrykiem Orfingerem z Laboratorium Dr Irena Eris, Andrzejem Koźmińskim z Akademii Leona Koźmińskiego, Jerzym Krzanowskim, właścicielem Nowy Styl Group i Zbigniewem Sosnowskim założycielem firmy Kross S.A. rozmawiał o ich firmach i perspektywach polskiej gospodarki w następnym 25-leciu.
 
Więcej zdjęć z wydarzenia w naszej GALERII ZDJĘĆ

 

 
 
Data publikacji: 12.03.2015
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica