Aktualności » Dolnośląscy Pracodawcy
Fotorelacja z Gali Przedsiębiorczości w wałbrzyskiej PWSZ

Galą Przedsiębiorczości w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i wręczeniem statuetki Lidera Przedsiębiorczości Dolnośląscy Pracodawcy i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zakończyli Tydzień Przedsiębiorczości w regionie wałbrzyskim. Wydarzenie organizowane było w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.
 
W regionie wałbrzyskim w organizację Tygodnia Przedsiębiorczości włączyli się Dolnośląscy Pracodawcy i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Zorganizowanych zostało dziewięć wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach:
 
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Wałbrzych
Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A., Szczawno - Zdrój
Toyota Nowakowski Wałbrzych Sp. z o.o.
Sonel S.A., Świdnica
Hotel Restauracja „Maria”, Szczawno – Zdrój
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park” Sp. z o.o., Wałbrzych 
PPUH JM MAZUR Sp. z o.o. (Nissan Salon & Serwis), Wałbrzych
 
Sonel, Świdnica, wizyta studyjna podczas Tygodnia Przedsiębiorczości 2014, Dolnośląscy Pracodawcy
Sonel S.A., Świdnica, wizyta studyjna podczas Tygodnia Przedsiębiorczości 2014
 
W ramach wizyt studyjnych uczniowie szkół średnich oraz studenci odwiedzali wymienione przedsiębiorstwa, rozmawiali z ich założycielami i pracownikami. Dowiedzieli się, czym dane firmy się zajmują i co mogą zaproponować swoim potencjalnym przyszłym współpracownikom. Gala Przedsiębiorczości która odbyła się 21 listopada 2014 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,
była sposobnością do podsumowania efektów spotkań i Tygodnia Przedsiębiorczości.
 
W panelu dyskusyjnym „Młodzi na start” wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawicieli administracji samorządowej, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu. Przemawiali m.in. Prorektor ds. Dydaktycznych i studenckich, PWSZ Wałbrzych. Doc. Małgorzata Babińska oraz Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego oraz Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu związku Dolnośląscy Pracodawcy.  

Swoją obecnością zaszczycił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 
 
Prezydent Roman Szełemej przemawiający podczas Gali Przedsiębiorczości w PWSZ Wałbrzych
 
- Wałbrzyskie instytucje wspierają młodych ludzi którzy chcą zacząć działalność gospodarczą - podsumował Artur Mazurkiewicz w imieniu regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan - Dolnośląscy Pracodawcy. - My także pomożemy, jeżeli młody człowiek, który chce założyć własną działalność, zgłosi się do nas - zapewniał prezes Mazurkiewicz.
 
Podczas Gali Przedsiębiorczości został wybrany Lider Przedsiębiorczości. Firmy nominowano spośród partnerów, współorganizatorów i uczestników Tygodnia Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Zaangażowały się one w organizację i przeprowadzenie wizyt studyjnych dla uczniów i studentów oraz panele dyskusyjne podczas Gali Przedsiębiorczości. 
 
Nominowani:
1. Toyota Nowakowski Wałbrzych Sp. z o.o
2. Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
3. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park” Sp. z o.o., Wałbrzych
4. Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A., Szczawno - Zdrój
5. Drukarnia Poldruk s.c.
6. Sonel S.A., Świdnica
7. Hotel Restauracja „Maria”, Szczawno – Zdrój
8. PPUH JM MAZUR Sp. z o.o. (Nissan Salon & Serwis), Wałbrzych
 
Lidera przedsiębiorczości wybierali wszyscy uczestnicy Tygodnia Przedsiębiorczości, czyli uczniowie i studenci, którzy brali udział w wizytach studyjnych oraz uczestnicy gali ankietami zebranymi w pierwszej godzinie trwania Gali Przedsiębiorczości. Zaszczytny tytuł najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorcy z regionu zdobyło Uzdrowisko Szczawno - Jedlina S.A. 
 
Uzdrowisko Szczawno - Jedlina, wizyta studyjna podczas Tygodnia Przedsiębiorczości 2014
Uzdrowisko Szczawno - Jedlina, wizyta studyjna podczas Tygodnia Przedsiębiorczości 2014
 
Statuetkę odebrał prezes Uzdrowiska Szczawno - Jedlina, Paweł Skrzywanek. Zaskoczony podziękował za wyróżnienie i wyznał, że mimo iż nie jest wałbrzyszaninem coraz bardziej kocha to miejsce.  - Wiem, że uzdrowisko to miejsce bliskie także waszemu sercu, zapraszam, przychodzcie na randki do parku obok uzdrowiska! - zachęcał.
 
Paweł Skrzywanek, prezez Uzdrowiska Szczawno - Jedlina ze statuetką Lidera Przedsiębiorczości
 
Oprócz statuetki firma Heuresis ofiarowała bon o wartości 10 tys. zł na szkolenia negocjacyjne dla pracowników zwycięskiej firmy. 
 
Na zakończenie gali uczniowie z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu im. Komisji Edukacji Narodowej przygotowali poczęstunek dla gości.
 
 
 
Więcej zdjęć z Tygodnia Przedsiębiorczości i Gali Przedsiębiorczości w naszej GALERII ZDJĘĆ

 

Data publikacji: 24.11.2014
...powrót

kalendarz wydarzeń

współpracują z nami
newsletter
zostań jednym z nas...  

Copyright © 2013 Dolnośląscy Pracodawcy - Szkolenia dla Przedsiębiorców, pozyskiwanie środków unijnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Darmowe domeny i hosting | Strony internetowe Świdnica